Darmowy chat AI i wyszukiwarka (darmowa alternatywa ChatGPT) [PL]

W ostatnim czasie możemy zaobserwować bardzo dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji w kontekście dostępnych narzędzi zwiększających produktywność, efektywność korzystania z dostępnej wiedzy i nie tylko. Temu tematowi poświeciłem osobny wpis: Przemyślenia o SI. Tutaj chciałbym się skupić wyłącznie na darmowych czatach AI, które pozwalają prowadzić rozmowy niczym z człowiekiem.

Nie popełniaj błędu, zakładając, że czaty AI są wyłącznie dla osób technicznych. Każdy, niezależnie od posiadanej wiedzy, może skorzystać z zalet jakie oferują te zaawansowane modele językowe.

Czaty AI oraz wyszukiwarki

You.com to wysoce personalizowana wyszukiwarka, oparta o aplikacje, które można priorytetyzować pod kątem wykorzystywania do serwowania wyników.

W ramach You.com dostępny jest YouChat, który może służyć za wyszukiwarkę AI, ale też jako darmowy czat AI.

Zaletą jest, podobnie jak w Perplexity, podawanie źródeł.

YouChat, Perplexity czy Notion AI mogą stanowić alternatywę dla najpopularniejszego z nich ChatGPT od OpenAI, który w ostatnim czasie robi w sieci furorę.

Innym darmowym czatem AI jest Bing AI – propozycja od Microsoftu, która dała drugie życie wyszukiwarce Bing. Silnik wyszukiwania by Microsoft w połączeniu z GPT daje często bardzo fajne rezultaty. Warto trzymać rękę na pulsie w kontekście rozwoju tych rozwiązań.

Standardowo trzeba uważać na poprawność odpowiedzi i wyników, ale często są całkiem niezłe. Czaty działają po polsku i po angielsku (te sam testowałem, ale zapewne w innych językach także).

Po przekroczeniu pewnej liczby zapytań, może być konieczne założenie darmowego konta. Następnie po zalogowaniu można dalej, bez przeszkód, korzystać za darmo z czatu AI.

Lista chatów AI za darmo

Niektóre z rozwiązań na liście mogą oferować płatne plany, ale podstawowe korzystanie, które większości z nas wystarczy, jest darmowe (w momencie publikacji tego wpisu).

Podsumowując, jeśli szukasz darmowego czatu AI, oto kilka propozycji:

Jako uzupełnienie, wyszukiwanie wraz z odpowiedziami z AI:

Jeśli temat AI jest dla Ciebie nowy i szukasz jakiegoś wprowadzenia, sprawdź mój wpis wprowadzający do AI oraz inne wpisy z kategorii AI.

Weryfikuj odpowiedzi i sprawdzaj różne źródła

Minusem czatów AI bywa czasem podawanie z dużą pewnością całkowicie błędnych odpowiedzi, a nawet rozwodzenie się na temat zmyślonych kwestii czy pojęć (punkt wspólny z niektórymi ludźmi;).

Standardowo więc, jak to w internecie, trzeba uważać na poprawność odpowiedzi i wyników, choć często są całkiem niezłe.

Nie należy zapominać, że chaty AI to tylko narzędzia, choć zaawansowane, to nadal tylko i aż modele językowe, które mają swoje niepodważalne zalety, ale także pewne ograniczenia.

W ważnych tematach, koniecznie weryfikuj poprawność i sprawdzaj różne źródła, robiąc rozeznanie we własnym zakresie.

Podziel się

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, może warto podzielić się z innymi?

Pozostańmy w kontakcie

Podobał Ci się ten wpis? Nie przegap kolejnej dawki przydatnej wiedzy! Tylko konkrety i najlepsze treści ze świata UX, web developmentu i produktywności. Głównie szybkie treści dla zajętych ludzi :).

Chcę być na bieżąco via email!

Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez DamianWajer.com na zasadach opisanych w polityce prywatności. Sam nie lubię spamu i nie spamuję. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Nie chcesz zostawiać e-maila?

Zobacz inne opcje pozostania w kontakcie.

Komentarze

Chcesz skomentować? Napisz wiadomość w serwisie społecznościowym i @oznacz mnie w treści. Możesz też napisać do mnie bezpośrednio na stronie kontakt.