Notatki AI – sztuczna inteligencja w pracy z notatkami (Notion AI) [PL]

Ruszyły zapisy na listę oczekujących do wersji testowej Notion AI (alpha). Więcej informacji oraz możliwość dołączenia na stronie: https:/www.notion.so/ai

Jeśli nie znasz Notion, napiszę tylko, że to narzędzie do notatek (i notatek AI) oraz produktywności, ale nie oddaje to ogromu możliwości, które kryją się w tym narzędziu. Wpis nie jest jednak o samym Notion, a o uruchomionym module AI, więc zachęcam Cie do sprawdzenia samodzielnie.

Co oferuje Notion AI (i ogólnie notatki z AI)?

Możliwości tworzenia notatek z AI są różne, m.in.:

  • generowanie szablonów, treści i inspiracji na różne zapytania (pomoc w pisaniu)
  • poprawianie błędów w tekście
  • tłumaczenia w locie na różne języki
  • generowanie podsumowań i action pointów z tekstu
  • zadawanie pytań i uzyskiwanie odpowiedzi
  • komunikacja z AI w naturalnym języku

Wersja alpha jest darmowa. W przyszłości po fazie testów, najpewniej pojawi się opłata.

Moja opinia po pierwszych testach jest pozytywna i będę starał się szukać inspiracji i zastosowań w celu usprawnienia pracy.

Niezależnie czy jest to ChatGPT, o którym ostatnio głośno, YouChat, Notion AI czy jeszcze inne implementacje, warto pamiętać o możliwych pomyłkach AI i weryfikować zwracane informacje.

Przy tego typu rozwiązaniach, często pojawia się temat warunków i prywatności. Na stronie Notion AI jest odpowiedni wpis w FAQ:

How will my data be used?
Your data is still encrypted and private following our standard data protection practices.

Any information used to power Notion AI will be shared with our partners for the sole purpose of providing you with the Notion AI features. We do not allow any partners or 3rd parties to use your data for training their models, or any other purpose.

For information specific to Notion AI, see the Notion AI Program Terms.

Notion AI

Podziel się

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, może warto podzielić się z innymi?

Pozostańmy w kontakcie

Podobał Ci się ten wpis? Nie przegap kolejnej dawki przydatnej wiedzy! Tylko konkrety i najlepsze treści ze świata UX, web developmentu i produktywności. Głównie szybkie treści dla zajętych ludzi :).

Chcę być na bieżąco via email!

Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez DamianWajer.com na zasadach opisanych w polityce prywatności. Sam nie lubię spamu i nie spamuję. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Nie chcesz zostawiać e-maila?

Zobacz inne opcje pozostania w kontakcie.

Komentarze

Chcesz skomentować? Napisz wiadomość w serwisie społecznościowym i @oznacz mnie w treści. Możesz też napisać do mnie bezpośrednio na stronie kontakt.