Nie stosuj efektu rozmycia do ukrywania danych wrażliwych na zdjęciach [PL]

Nagrywanie filmów, pisanie tutoriali – bywa, że na potrzeby materiału z przeznaczeniem do publikacji w sieci przechodzimy jakieś procesy wymagające podania danych osobowych, haseł itp., aby pokazać dokładnie odbiorcom co i jak.

Zdarza się, że w takich materiałach autor ukrywa dane wrażliwe efektem rozmazania lub rozpikselowaniem. Czasem taki efekt jest niestety możliwy do odwrócenia.

  • 🛑 Zamazanie blurem to nie jest wystarczający sposób zabezpieczenia danych wrażliwych.
  • ✅ Dla bezpieczeństwa dane wrażliwe najlepiej przykrywać jednolitym paskiem.

Zainteresowanych szczegółami technicznymi odsyłam do artykułu: Why You Should Never Use Pixelation To Hide Sensitive Text

Zobacz też więcej na blogu o bezpieczeństwie danych w sieci.

Podziel się

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, może warto podzielić się z innymi?

Pozostańmy w kontakcie

Podobał Ci się ten wpis? Nie przegap kolejnej dawki przydatnej wiedzy! Tylko konkrety i najlepsze treści ze świata UX, web developmentu i produktywności. Głównie szybkie treści dla zajętych ludzi :).

Chcę być na bieżąco via email!

Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez DamianWajer.com na zasadach opisanych w polityce prywatności. Sam nie lubię spamu i nie spamuję. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Nie chcesz zostawiać e-maila?

Zobacz inne opcje pozostania w kontakcie.

Komentarze

Chcesz skomentować? Napisz wiadomość w serwisie społecznościowym i @oznacz mnie w treści. Możesz też napisać do mnie bezpośrednio na stronie kontakt.